5 sene önceki kamptan bir yabancı gönüllümüz bizimle duygularını paylaşıyor!

2011 yılında Doğu Batı Kampı'na yabancı gönüllü olarak katılan İspanyol Ariadna, bizi unutmamış ve bize bir mesaj yolluyor.

Mesajın Türkçe çevirisi:

Doğu Batı Kampı’na 2011 yılında katıldım. O gün bugündür aynı insan olmadığımı söyleyebilirim.  ‘Yabancı’ bir gönüllü olarak katıldığım ve sadece bir ‘İngilizce Yaz Kampı’ olarak gördüğüm Doğu Batı Kampı; derin bir kültürlerarası değişim, arkadaşlık ve mutluluk olarak sonuçlandı. Türkiye kültürüyle igili (dil, yemekler, örf ve adetler, din…) birçok şey öğrenmekle kalmayıp, aynı zamanda diğer yabancı katılımcıların kültürleriyle (Gürcistan, Azerbaycan, Kanada, ABD, İtalya ve Polonya) ilgili de çok şey öğrendim. Kendimi bu kampta 1 saniye bile ‘yabancı’ gibi hissetmedim. Herhangi bir ülke veya ulustan çok daha büyük bir şeye ait hissettim… Hepimizin ait olduğu tek bir dünyanın bir parçası olduğumu hissettim. Evimdeymişim gibi hissettim. Doğu Batı Kampı, aklıma her geldiğinde gülümsememi sağlayan unutulmaz bir deneyimdi.

Mesajın orijinali:

I joined Doğu Batı Kampı in 2011, and I can say that I am a different person since then. I participated as a "foreign" volunteer and what was meant to be an "English Summer Camp" ended being an in-depth exchange of cultures, friendship and happyness. Not only I learned a lot from Turkish culture (language, food, traditions, religion...) but also from other participants' cultures (Georgia, Azerbaijan, Canada, US, Italy, Poland...). I did not feel as a "foreigner" even for 1 second. I felt part of something much bigger than any country or nation... I felt part of one single World where we all belong. I felt home. It was an unforgettable experience that makes me smile everytime I think about it.

Ariadna Grau Peitivi