Kadromuz

Hülya DENİZALP – Doğu Batı Kampı Kurucusu ve Süpervizörü

40 yıldır yaptığı gönüllü çalışmalar ve 30 yıldır sosyal girişimcilik alanındaki deneyimleri ile bugün kendini ve toplumu geliştirmek isteyen gençler için çalışmaya devam ediyor. Doğu Batı Kampının tohumlarını 2007 yılında Van’da Yüzüncü Yıl Üniversitesi Gönüllü İnci Grubu kurucusu Prof. Mustafa Sarı ile attı.2009 yılında YAŞÖM’ü gençler ile birlikte kurdu. Halen mentorluğunu sürdürüyor.GENÇTUR Yönetim Kurulunda olan Hülya Denizalp genel sekreter olarak görev yapmaktadır. Açık Radyo’da Toplumsal Dönüşüm için SOSYAL GİRİŞİMCİLİK  programını 14 yıldır yapıyor.İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans öğrencilerine Sosyal Girişimcilik ve Gönüllü Yönetimi dersleri veriyor.Ayrıca çeşitli STK ve sosyal girişimcilere danışmanlık ve eğitmenlik yapmaktadır.

 

Şeyma Bilgen

2021 yılı kamp koordinatörümüz Şeyma, 2020 yılında İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun oldu. 2018 yılında YAŞÖM ile tanışarak gönüllülük hayatına başladı ve o zamandan beri Gönüllü Hizmetleri Derneğinin pek çok programında aktif olarak yer alıyor. İngilizce konuşma kulüpleri düzenleyerek başladığı YAŞÖM yolculuğuna gönüllü koordinatörü olarak devam ediyor ve ayrıca yeni bir GHD programı olan Gönüllü Okulu’nda yardımcı koordinatör olarak yer alıyor. Kendisini, dünyayı ve insanları aramayı/anlamayı seven Şeyma çok okur, çok izler ve çok düşünür. 

2019 yılında katılarak bir parçası olduğu DBK’ nın kendisine çok şey kattığını ve onu değiştirdiğini düşünen Şeyma o günden beri DBK ekibinin bir parçası. 2021 yılında DBK koordinatörü olan Şeyma, bildiklerini paylaşmak, bilmediklerini öğrenmek ve farklılıklarımızla zenginleşerek kendini keşfetme şansını yeni katılımcılarımızla paylaşmak istiyor.

 

Nensi Güzeliş

2018 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Gönüllülük çalışmalarına çeşitli çevrelerdeki çocuklarla drama atölyeleri yaparak başladı. Ancak YAŞÖM ve sivil toplumla tanışması 2017 senesinde gerçekleşti ve çalışma alanını gençlere çevirdi. Zira, gençliğin, değişimi yaratabilecek ve önyargıları kırabilecek en güçlü gruplardan biri  olduğuna inanıyor. 2018 eylül ayından beri YAŞÖM’ de genel koordinatörlük ve İngilizce Konuşma Kulübü yapıyor. Yaşayarak ve kültürlerarası öğrenmenin önemini YAŞÖM’ de keşfetmesiyle, bu alanda hem gönüllü yönetimi hem de non-formal öğrenme gibi konularda kendini geliştirmeye devam ediyor ve sivil toplumda gençler için çalışmak istiyor. Sosyal girişimcilik, toplumsal cinsiyet ve kamp liderliği eğitimlerinde ve projelerinde yer almaya da devam etmekte. Doğu Batı Kampı’nda 2018 yılında gönüllü ekibinde yer almış ve 2019 yılında kamp koordinatörü ve 2020 sanal kamp koordinatörü olarak yer almıştır. 2020 itibariyle kamp genel koordinatörü ve destek elemanı olarak kamp koordinatörüne destek olur. Kampın daha çok kişiye ulaşması ve bu güvenli alanın herkese ilham vermesi için çalışmaya devam etmektedir.