Kadromuz

Hülya DENİZALP – Doğu Batı Kampı Kurucusu ve Süpervizörü

40 yıldır yaptığı gönüllü çalışmalar ve 30 yıldır sosyal girişimcilik alanındaki deneyimleri ile bugün kendini ve toplumu geliştirmek isteyen gençler için çalışmaya devam ediyor.Doğu Batı Kampının tohumlarını 2007 yılında Van’da Yüzüncü Yıl Üniversitesi Gönüllü İnci Grubu kurucusu Prof. Mustafa Sarı ile attı.2009 yılında YAŞÖM’ü gençler ile birlikte kurdu. Halen mentorluğunu sürdürüyor.GENÇTUR Yönetim Kurulunda olan Hülya Denizalp genel sekreter olarak görev yapmaktadır.Açık Radyo’da Toplumsal Dönüşüm için SOSYAL GİRİŞİMCİLİK  programını 14 yıldır yapıyor.İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans öğrencilerine Sosyal Girişimcilik ve Gönüllü Yönetimi dersleri veriyor.Ayrıca çeşitli STK ve sosyal girişimcilere danışmanlık ve eğitmenlik yapmaktadır.

Osman Bora Soydaş - 2018 Doğu Batı Kampı Koordinatörü

Tokatlı olup ,liseyi Ordu Öğretmen lisesi’nde yatılı olarak okumuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat mühendisliği mezunu ve şu an Politecnico di Milano’da risk üzerine yüksek lisans eğitimi almaktadır. Üniversite yıllarımda, Nar Harekatı sosyal sorumluluk projesinin aktif gönüllülüğünü 1 yıl süre için eş koordinatörlüğünü yapmış olup. Doğu Batı Kampı’nda ise son iki yıldır destek ekibinde görev alarak 1 er dönem kampa katılmıştır. Doğu Batı Kampı benim için Türkiyenin nefes almasına yardımcı olan, Ülkem adına bana ümit veren, çok güzel insanlarla tanışmama vesile olmuş, insanı ve paylaşmayı merkezine almış, İnsanların kendisini anlatmasına ve kendisini dinlemesine imkan veren, insanı olgunlaştıran, hayatın başka türlü de olabileceğinin kanıtı diyebileceğim bir kamp.

Ercan Uysal - 2018 Doğu Batı Kampı Koordinatörü

Şu an Bursa Teknik üniversitesi Kimya Mühendisliği ikinci sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi – Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü’nde de öğrenimime devam etmekteyim.Kişisel yaşamımda, temelinde tarih ve fen bilimleriyle ilgilenmekteyim. Çocukluğumdan beri yaylalarda gezdiğim ve yoğun bir doğadaki insanın kültürüyle yetiştiğim için de bir ayağımı sürekli doğada tutmayı çok önemsiyorum. Hayattaki amacım ise özellikle Uzun bir doğada yaşama kültürü olan insanımızın doğayla kopmuş olan bağını tekrar onarmaya çalışmak.

Hatice Caner

Lisedeyken başladığım Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları'na üniversite yıllarında her yaz tatilinde devam etmekle yetinmeyip kış aylarında da Gençtur'un ofisinde çalıştım. Okul sonrası uluslararası firmalarda çalıştım. Çalışma hayatımda da farklı kültürlerle iletişim tecrübesi hep işimi kolaylaştırdı.  
ASHOKA ilk 2 yılında sosyal girişimci adaylarının ziyaretlerini yaptım. Erzurum, Samsun, Diyarbakır, Van illerine gittim.
En son kampımdan yaklaşık 15 sene sonra Van gölünün etrafını bisikletle turladığımız ilk Doğu-Batı kampını gerçekleştirdik. Bu arada kadın ve belgesel film festivallerinde çalıştım. Son 4 yıldır Almanya'da yaşıyorum ve sık sık gelmeme rağmen Türkiye'yi çok özlüyorum! 48 yaşımda, 10. yılında tekrar Doğu Batı Kampı'nda yer alacağım için heyecanlıyım!!

 

Erlin Gülbenkian

2015 yılında İTÜ İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Şu an Paris’te Sayısal Ekonomi alanında yüksek lisans yapıyor. Kendi yöntemleriyle topluma yararlı birisi olmayı amaçlıyor. YAŞÖM'de bir dönem İngilizce Konuşma Kulübü Koordinatörlüğü yaptı ve birkaç kez Rübik Küpü Atölyesi verdi. 2014 Doğu Batı Kampı organizasyon ekibinde yer aldı ve 2015 Doğu Batı kamp liderliği görevini üstlendi. Doğu Batı Kampı’nın bize farklılıklarımıza rağmen birlikte eğlenebileceğimiz, öğrenebileceğimiz, düşünebileceğimiz bir ortam sağladığını ve bu ortamda bulunabildiği için çok şanslı olduğunu düşünüyor. Eğer bir şeyleri değiştirmek, iyileştirmek istiyorsak; hem kendimiz hem de diğerleri için iyi olanı düşünmemiz gerektiğine ve işbirliği yaparak daha iyi yerlere varabileceğimize inanıyor.

Ceren Görgüner

Ceren, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği mezunu. Şu an kendini keşfetmekle ve geleceğe dair hayatıyla ilgili adımlar atmakla vaktini geçiriyor. Gönüllülük kavramı ile tanışması İTÜ Gönüllülük Kulübü sayesinde oldu. Orada, köy okulları, engelliler ve ceza evindeki çocuklarla ilgili projelerde yer aldı. 2015 yılında katılımcısı olduğu Doğu Batı Kampı'nın 2016 yılında koordinatörlüğünü üstlendi. Doğu Batı Kampı'nın özgür ortamında kurulan samimi ve önyargısız iletişimi, daha çok gencin tecrübe edebilmesi için bu ekipte yer almaktan mutluluk duyuyor. Kampın kendi hayatına kattığı zenginliklerin daha çok kişiye ilham olma ihtimali ise geleceğe dair umudunu arttırıyor.

Seda Vural

2011 yılında İnönü Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. Farklı alanlardaki iş tecrübelerinden sonra çocuklarla çalışmaya karar verdi. Şu an Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Çocuk Gelişimi 2. sınıf öğrencisi. 2013 yılından beri YAŞÖM gönüllüsü. Doğu batı kampına 2013 yılında katılımcı olarak, 2015 yılında kolaylaştırıcı olarak katılmıştır. Yapmış olduğu Çocuklar Ülkesi Projesi ile çocukların hayatlarına dokunmaya çalışıyor. Ayrıca eşi Tuncay Vural ile çalışmalarını yürüttüğü Şanlıurfa'daki Farkındalık Platformu ile gönüllülüğe halen devam etmekte.