Kadromuz

Hülya DENİZALP – Doğu Batı Kampı Kurucusu ve Süpervizörü

40 yıldır yaptığı gönüllü çalışmalar ve 30 yıldır sosyal girişimcilik alanındaki deneyimleri ile bugün kendini ve toplumu geliştirmek isteyen gençler için çalışmaya devam ediyor.Doğu Batı Kampının tohumlarını 2007 yılında Van’da Yüzüncü Yıl Üniversitesi Gönüllü İnci Grubu kurucusu Prof. Mustafa Sarı ile attı.2009 yılında YAŞÖM’ü gençler ile birlikte kurdu. Halen mentorluğunu sürdürüyor.GENÇTUR Yönetim Kurulunda olan Hülya Denizalp genel sekreter olarak görev yapmaktadır.Açık Radyo’da Toplumsal Dönüşüm için SOSYAL GİRİŞİMCİLİK  programını 14 yıldır yapıyor.İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans öğrencilerine Sosyal Girişimcilik ve Gönüllü Yönetimi dersleri veriyor.Ayrıca çeşitli STK ve sosyal girişimcilere danışmanlık ve eğitmenlik yapmaktadır.

Nensi Güzeliş

2018 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Gönüllülük çalışmalarına çeşitli çevrelerdeki çocuklarla drama atölyeleri yaparak başladı. Ancak YAŞÖM ve sivil toplumla tanışması 2017 senesinde gerçekleşti ve çalışma alanını gençlere çevirdi. Zira, gençliğin, değişimi yaratabilecek ve ön yargıları kırabilecek en güçlü gruplardan biri  olduğuna inanıyor. 2018 eylül ayından beri YAŞÖM’de genel koordinatörlük ve İngilizce Konuşma Kulübü yapıyor. Yaşayarak ve kültürler arası öğrenmenin önemini YAŞÖM’de keşfetmesiyle, bu alanda hem gönüllü yönetimi hem de non- formal öğrenme gibi konularda kendini geliştirmeye devam ediyor ve sivil toplumda gençler için çalışmak istiyor. Sosyal girişimcilik, toplumsal cinsiyet ve kamp liderliği eğitimlerinde ve projelerinde yer almaya da devam etmekte. Doğu Batı Kampı’na 2018 yılında gönüllü ekibinde yer almış ve 2019 yılında da ekip üyesi olacaktır. Kampın daha çok kişiye ulaşması ve bu güvenli alanın herkese ilham vermesi için çalışmaya devam etmektedir.

Mücahit Taştan

Bu yıl İnönü Üniversitesi Matamatik Öğretmenliği Bölümü'den mezun olacak, şu  anda okulunu derece ile bitirmek için çalışmakta. Gönüllülük ile ilk tanışması Farkındalık Platformu ile oldu. Aynı zamanda İnönü PDR VE İnönü Bisiklet Topluluklarında yöneticilik yaptı. Malatya Karadenizliler Derneği'nde gönllü bağlama eğitmenliği yaptı. 2017-2018 yıllarında ise Doğu Batı Kampı'na  katıldı ve bunun, kendisi için büyük bir dönüm noktası oldu. Hayata ve insanlara bakış açısı değişti ,önyargıların kırıldığı kültürlerin kaynaştığı yeni bir dünya ile tanıştı. Bu deneyimi ve bu dünyayı 2019 yılında diğer insanlara göstermek için ekipte elinden geleni yapacak.

Erlin Gülbenkian

2015 yılında İTÜ İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Şu an Paris’te Sayısal Ekonomi alanında yüksek lisans yapıyor. Kendi yöntemleriyle topluma yararlı birisi olmayı amaçlıyor. YAŞÖM'de bir dönem İngilizce Konuşma Kulübü Koordinatörlüğü yaptı ve birkaç kez Rübik Küpü Atölyesi verdi. 2014 Doğu Batı Kampı organizasyon ekibinde yer aldı ve 2015 Doğu Batı kamp liderliği görevini üstlendi. Doğu Batı Kampı’nın bize farklılıklarımıza rağmen birlikte eğlenebileceğimiz, öğrenebileceğimiz, düşünebileceğimiz bir ortam sağladığını ve bu ortamda bulunabildiği için çok şanslı olduğunu düşünüyor. Eğer bir şeyleri değiştirmek, iyileştirmek istiyorsak; hem kendimiz hem de diğerleri için iyi olanı düşünmemiz gerektiğine ve işbirliği yaparak daha iyi yerlere varabileceğimize inanıyor.

Ceren Görgüner

Ceren, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği mezunu. Şu an kendini keşfetmekle ve geleceğe dair hayatıyla ilgili adımlar atmakla vaktini geçiriyor. Gönüllülük kavramı ile tanışması İTÜ Gönüllülük Kulübü sayesinde oldu. Orada, köy okulları, engelliler ve ceza evindeki çocuklarla ilgili projelerde yer aldı. 2015 yılında katılımcısı olduğu Doğu Batı Kampı'nın 2016 yılında koordinatörlüğünü üstlendi. Doğu Batı Kampı'nın özgür ortamında kurulan samimi ve önyargısız iletişimi, daha çok gencin tecrübe edebilmesi için bu ekipte yer almaktan mutluluk duyuyor. Kampın kendi hayatına kattığı zenginliklerin daha çok kişiye ilham olma ihtimali ise geleceğe dair umudunu arttırıyor.

Seda Vural

2011 yılında İnönü Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. Farklı alanlardaki iş tecrübelerinden sonra çocuklarla çalışmaya karar verdi. Şu an Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Çocuk Gelişimi 2. sınıf öğrencisi. 2013 yılından beri YAŞÖM gönüllüsü. Doğu batı kampına 2013 yılında katılımcı olarak, 2015 yılında kolaylaştırıcı olarak katılmıştır. Yapmış olduğu Çocuklar Ülkesi Projesi ile çocukların hayatlarına dokunmaya çalışıyor. Ayrıca eşi Tuncay Vural ile çalışmalarını yürüttüğü Şanlıurfa'daki Farkındalık Platformu ile gönüllülüğe halen devam etmekte.